Kapcsolat
Tel.:
Mobil:
Cím:


E-mail:
»
»
»


»
 +36 1 226 4179
 +36 30 7262 647
 1094 Budapest,
 Tűzoltó utca 54.
 Milestone udvar, Manta ház.
 info@vitaminsziget.com

SZAKÉRTŐ VÁLASZOL

Találatok száma: 1698
Kérdés 2010-08-24 22:02:43
Tisztelt doktor ur!Napi 3x1 frontint szedek fel eve de ha nem veszem be modjuk delben csak3 körül remegest erzek kezem labam remeg,ahogy beveszem tbl.at elmulik.Szeretnek leszokni a nyugtatorol de nem megy. valaszat köszönöm Üdv. Zsoka
gondos Erzsebet
Válasz 2010-08-30 10:52:40
Kedves Zsóka!
Sajnos ezt a dolgot levélben nem tudjuk megoldani. A gyógyszer elhagyásában egyes étrend-kiegészítők segíthetnek (5-HTP, GABA, Nagy glutamin tartalmú aminosav készítmény, Kalcium, Magnézium stb.), de mindenképp oki kezelés is szükséges pszichés támogatással, stresszkezeléssel.
Üdvözlettel:
Dr. Gulyás Tamás
Kérdés 2010-08-24 16:42:45
Tisztelt Doktor úr !
Pjzsmirigytulmüködésem van erre gyogyszert szedek,mostanában nagyon fáj a gyomrom az orvos pantoprazolt irt fel napi 1 szem.De e mellett is fáj ég a gyomrom.Őn szerint aktivia joghurttal rendeződhet a gyomorfájdalmam.Nem szeretném a pantoprazolt szedni,mert amiota szedem fájnak az izületeim és a gyomrom is jobban fáj.Vagy őn szerint mit tehetek a gyomor fájás,égés megszünjön.Köszönöm szives válaszát,Üdvözlettel
Zsuzsa
Válasz 2010-08-30 10:50:39
Kedves Zsuzsa!
A joghurtot érdemes megpróbálni, de lehet, hogy egy késhegynyi szódabikarbóna segítene a dolgon.
A gyógyszert mindenképpen bő folyadékkal vegye be!
Üdvözlettel:
Dr. Gulyás Tamás
Kérdés 2010-08-24 16:27:42
Tisztelt Doktor Úr!

Korábbi kérdésemből kifelejtettem még azt hogy a Highland os Quercetint (Nettle) Citapram (30mg) és Xyzal gyógyszerekkel szedhető-e?
Köszönöm előre is válaszát!
Krisztián
Válasz 2010-08-30 10:49:01
Kedves Krisztián!
igen, szedhető.
Üdvözlettel:
Dr. Gulyás Tamás
Kérdés 2010-08-23 15:13:00
Tisztelt Doktor Úr!
A vizeletem ph értéke 6-os. Gyakori vizelési problémäm és égő érzésem volt, különösen a két vizelés között, a vizelés alatt nem.
A Himalaja soból oldatot készítettem és reggel éh gyomorra egy pohár vizbe egy kávéskanállal tettem, és ezenkivül még ülőfürdőt is csináltam.Ma a harmadik napja, hogy használom, de mára már nem kell olyan gyakran mennem a wc-re és azt az égető érzést sem érzem annyira.
Lehetséges, hogy ennek a sónak lenne ilyen hatása?
Timi
Válasz 2010-08-30 10:48:24
Kedves Timi!
Ez nagyon is elképzelhető. A Himalaja só számos mikroelemet tartalmat, amikre tényleg csak minimális mennyiségben van szükségünk. Ezen kívül a só fertőtlenítő hatással is rendelkezik. Sőt segít a szervezet lúgosításában.
Üdvözlettel és köszönettel:
Dr. Gulyás Tamás
Kérdés 2010-08-21 18:18:42
Tisztelt Dr. úr!

Régóta vannak pattanásaim, de időnként a fülem közelében egy kis területen pattanás szerü pöttyök jelennek meg de nem tudom az okát, és időnként 1-2 órára rám tör fejfájás. Még nem voltam allergia vizsgálaton, de lehet allergia okozza?
Előre is köszönöm a válaszát.
András
Válasz 2010-08-30 10:46:38
Kedves András!

Sokmindent nem tudok Önről. A pattanács anygacsere, hormonális, vagy méregtelenítési problémák miatt jelenhet meg, de pubertáns korban normális. Ha meghatározott helye van, az lehet valamilyen akupunktúrás pont mentén, amiről pontosan egy kínai orvos tudna Önnek további információt adni. A fejfájás egy külön téma, aminek számtalan oka lehet, és a jellege, ideje is egyénenként eltérő.
Az allergia bennem így ezek alapján nem merül fel, de egy étel-érzékenységi vizsgálatot érdemes lenne elvégeznie (főként a fejfájás miatt).
Üdvözlettel:
Dr. Gulyás Tamás
Kérdés 2010-08-21 11:07:28
Tisztelt Doktor úr !
Pajzsmirigytulmüködésem van,metothyrint szedek.Szeretném önt megkérdezni,hogy a bibor kasvirágu teát vagy gyogynővénykapszulát immunerősitőnek szedhetem-e ? Ugy hallottam jo immunerősitő.Válaszát előre is köszönöm.Üdvözlettel
Zsuzsanna
Válasz 2010-08-30 10:42:23
Kedves Zsuzsanna!
Eezeket a típusú készítményeket, Metothyrin mellett szedheti.
Üdvözlettel:
Dr. Gulyás Tamás
Kérdés 2010-08-19 16:39:10
Tisztlet Doktor Úr!
Én egy 16 éves lány vagyok és tavaly nyáron drasztikus fogyokúrába fogtam, nagyon keveset ettem naponta, és amellett 40 percet tornáztam minden este. Reggel rendesen ettem, ebédeltem is.. de a nap folyamán többször már nem ettem, leisfogytam 2 hónap alatt közel 10 kilót.Aminek akkor még örültem , mert elértem az akkori célom, leadtam a felesleges kilókat, viszont kimaradt a menstruációm. 4-5 hónapon keresztül egyáltalán nem jött meg, elmentem nőgyógyászhoz, elmondtam neki a panaszom, és elküldött laborba. Elmentem vérvételre, mert arra gyanakodtak hogy a pajzsmirigyemmel van valami probléma, és azért van minden. Aztán ,megjött a vérvételnek az eredménye, ami kimutatta hogy a pajzsmirigyemnek semmi baja. Végül nem derült ki hogy mi miatt nem jön meg. Úgy döntöttem várok továbbra is , hátha... 1-2 hónapra rá végülis megjött, de csak 1 napig tartott, utána megint semmi. Az utolsó juniusba volt és azóta megint nincs semmi . Olvastam a neten hogy egy gyógytea (Cickafarkfű tea) helyreteszi a hormonháztatásom. Még aznap délután elmentem a gyógyszertárba és megvettem a teát, 2 héten át minden reggel éhgyomorra megittam a teát, és annyira rosszul lettem tőle 2 hét után hogy görcsölt pár napig a gyomrom meg az alhasam, de menszeszem nem volt. Igy hát szüleim kérésére abbahagytam a teát. Tudna nekem valamit javasolni hogy mi az amitől rendbejövök ? és megint rendszeres lesz a menstruációm..
Előre is köszönöm segitségét.
Alexandra
Válasz 2010-08-30 10:40:51
Kedves Alexandra!
A diéta miatt egy hormonális egyensúlyzavar következett be a szervezetében, de a diéta megindíthatott, már enyhén, de korábban is jelen levő folyamatokat.
Javaslom, hogy keresse fel nőgyógyászát és előbb zárjon ki minden kezelhető okot, mielőtt étrend-kiegészítőkkel próbálja orvosolni a problémát!
üdvözlettel:
Dr. Gulyás Tamás
Kérdés 2010-08-17 10:43:33
Tisztelt Doktor Úr!

Azt szeretném kérdezni hogy betain Hcl és glutaminsav tartalmu multivitamint szedhetek együtt Citaprammal(1X30mg) illetve Xyzallal?Illetve hogy az allergia(pollen) esetén rossz hatással lehetnek e szervezetre a betain ill glutaminsav vagy ezeknek semmi közük ehhez?
Köszönöm előre is válaszát.
Krisztián
Válasz 2010-08-18 21:35:32
Kedves Krisztián!
Az említett készítmények mind szedhetőek együtt. Bár azt nem tudom, hogy multivitaminja mit tartalmaz még. A betain igazából a szervezetben is termelődik, az csak a HCl stabilizálására szolgál. A gultaminsavval sincs semmi gond. A triptofánnal kellene vigyázni, de csak nagyobb dózisok esetén.
Üdvözlettel:
Dr. Gulyás Tamás
Kérdés 2010-08-14 16:56:11
Tisztelt Doktor Úr!

A gyermekem (2Oéves) mostanában pár pillanatra elréved és látszik rajta hogy gondolatai máshol járnak. Mikor kérdezem azt mondja nem tudja min gondolkodott. első éves volt a BME-n nagyon sokat tanult. Arra gondoltam fáradt és majd ha pihen akkor elmúlik. Azonban a héten már kétszer is előfordult vele. Rövidlátó és csak nyáron visel szemüveget, iskolaidőszakban kontaktlencsét. azt mondta hogy amikor lencsét viselt sosem fordult vele elő ilyen csak ha szemüveget hord. Olvastam a néma epilepsziáról, lehet hogy az vagy valóban a szemüveg is válthat ki epilepsziás rohamot? Tudom keresnem egy ideggyógyászt sürgösen.
várom válaszát. tisztelett.
CK.
Válasz 2010-08-18 21:27:37
Kedves Kérdező!
Az epilepsziás kisrohamnak valóban lehet ilyen tünete, de ez egyáltalán nem biztos, hogy az. Kivizsgálás nélkül azonban nem tudok állást foglalni a kérdésben. A szemüveg, lehet, hogy nem jó, ezért a szemét is újra vizsgáltatnám.
Üdvözlettel:
Dr. Gulyás Tamás
Kérdés 2010-08-11 04:06:19
Tisztelt Doktorúr!
nagyon vékony vagyok 161 centi és 40 kiló de változó,hízni szeretnék de nem tudok...esetleg az anyagcserémmel lenne baj,?és ha igen akkor h lehet lassítani vagy van erre gyógyszer?A másik kérdésem alvás problémáim vannak reggel bírok elaludni(vlamikor csak délután vlamikor nem alszom)és erre mi lenne a megoldás?
Eszter
Válasz 2010-08-18 21:25:29
Kedves Eszter!
A pjzsmirigy funkciót mindenképpen meg kellene nézni, de lehet, hogy alapból gyors az anyagcseréje. Diétájához érdemes lenne meghatározni a pontos anyagcsere típusát (www.vitaforyou.com), és annak megfelelő multivitamint fogyasztani, amit digest able nevű készítménnyel egészítenék ki.
Ezt így egyből nem oldjuk meg, de várom további visszajelzéseit, akár emailben is.
Üdvözlettel:
Dr. Gulyás Tamás
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170
Tegye fel kérdését 
Kérdés:
Aláírás:
Az alábbi sorok semmilyen kórt vagy betegséget nem szándékoznak megállapítani, megelőzni, vagy akár kezelni, ugyanakkor szintén nem szolgálnak egészségügyi szakértői tanács helyettesítéséül. Az oldalon leírt vélemények nem orvosi tanácsként értelmezendőek.




www.vitaminsziget.com © 2007-2019 - Minden jog fenntartva

MasterPass