Kapcsolat
Tel.:
Mobil:
Cím:


E-mail:
»
»
»


»
 +36 1 226 4179
 +36 30 7262 647
 1094 Budapest,
 Tűzoltó utca 54.
 Milestone udvar, Manta ház.
 info@vitaminsziget.com

SZAKÉRTŐ VÁLASZOL

Találatok száma: 1698
Kérdés 2008-04-17 20:43:51
Tisztelt doktor Ur!
Zsuzsa vagyok, 54 eves, Romaniabol irok Onnek. $ napja a laboreredmenyeim szerint 139mg volt, es a vizeletben is kimutattak. Kerdesem az lenne, hogy ennel a vercukorszintnel mar a vizeletben is jelen lehet a cukor, tudtommal csak nagyobb erteknel szuri csak ki a vese...Esetleg tudna nekem valamilyen keszitmenyt ajanlani,ami vercukorszint csokkento? Megtisztelo valaszat mihamarabb varom, udvozlettel> Zsuzsa
ZSuzsa
Válasz 2008-04-21 15:12:40
Kedves Zsuzsa!

Gondolom a vércukorértéke volt 139mg/dl (ez kb 7,8 mmol/l). Ez egy egyszeri mérés, ami nem mutatja meg, hogy az azt megelőző pár órában volt e magasabb ez az érték, de a vizeletbeli jelenlét szerint igen. Érdemes lenne egy
cukorterheléses vizsgálatot végezni Önnél.
A sejtek inzulinérzékenységének fokozására a Glucose Response nevű készítményt ajánlom Önnek. E mellett az Innerlight Chromium/Vanadium nevű kolloidáli s cseppjének használatát javasolnám. Ezt közvetlenül Ön is meg tudja rendelni. Jó lenne azért körüljárni ezt a dolgot. Miért csinálták a labort?, Van e valamilyen panasza? Hány éves?... Ha közvetlenül ír a drgulyas@vitaminsziget.com -ra át tudjuk ezt részletesebben is tárgyalni.

Üdvözlettel:

Dr. Gulyás Tamás
Kérdés 2008-04-17 13:37:09
Kedves dr úr! A kérdésem az lenne,hogy nagyon vizesedek. Szoktam szedni kb 2havonta HYPOTIZAYD (100mg)vízhajtót. Remélem jól írtam a nevét. Olyankor minden ok, a víz lemegy,két hét alatt általában 7kg. De ahogy abba hagyom a szedését máris visszajön az egész víz 2-3nap alatt. Azt hozzáteszem,hogy a súlyom 138kg,a vérnyomásom az itthonival 135/80 körűl mozog. Orvosnál pedig 150/100. Ez hogy lehet amikor ugyan azt a márkát használom én is mint a doktornőm. De nem ez a lényeg. Mivel akadályozhatnám meg,hogy a víz visszajöjjön? Nem tudom szedni folyamatosan a gyógyszert mert egy idő után nagyon szédülök. Próbáltam ugyanennek a gyógyszernek az 50mg-os változatát,de az semmit nem használt. Kérem adjon tanácsot,mert ez így nem mehet tovább,tudom az lenne a megoldás ha lefogynék de az nem megy olyan egyszerűen nekem. Van valami olyan szer amit mindig szedhetek hogy ne kelljen ennyit szenvednem? Előre köszönöm a segítségét!
Alíz
Válasz 2008-04-21 15:12:07
Kedves Aliz!

A túlsúlyt egyértelműen meg kellene szüntetni, ebben segítségére lehetnek az Innerlight termékek, mivel az elsavasodás fontos oka az állapotnak. A vizesedés oka, a keringésének zavara, egy enyhe fokú szívelégtelenség. A gyógyszer beállítását a háziorvosára bízom. A szédülés az alacsony vérnyomása miatt van, mely a vízhajtó hatása. Az orvosnál egyénként sokaknak magasabb a vérnyomása, melynek az izgalom az oka. Az ön 138 kg-jára nem is kell alacsonyabb vérnyomás, mert az már nem látná el megfelelően a szerveit.
Tudom, hogy nehéz fogyni, de ilyen panaszokkal, ekkora túlsúly életveszélyes állapotot jelent.

Üdvözlettel:
Dr. Gulyás Tamás
Kérdés 2008-04-16 16:52:43
Tisztelt DoktorÚr!Hevesen ver a szívem Mit tegyek?
Rena
Válasz 2008-04-21 15:11:29
Kedves Rena!

A heves szívdobogás érzésnek több oka lehet. Leggyakrabban szívritmuszavar vagy pajzsmirigy túlműködés állhat a háttérben, de lehet, hogy csak pszichés hatásról van szó. Mindenképp érdemes utánajárni a dolognak.

Üdvözlettel:
Dr. Gulyás Tamás
Kérdés 2008-04-16 16:50:33
Gyomorgörcsöm van mit csináljak???????
kira
Válasz 2008-04-21 15:11:03
Kedves Kira!

Ne haragudjon, de erre a kérdésre interneten nem tudok értelmes választ adni, és az felelőtlenség is lenne, így javaslom keresse fel háziorvosát.

Üdvözlettel:
Dr. Gulyás Tamás
Kérdés 2008-04-16 16:48:32
Kérem segítsen!Az elmúlt időben túl sok grapefruitot ittam . Szinte minden nap, és most kiütések jelentek meg rajtam, amik nagyon viszketnek.Egyre nagyobbak leznek . Mit tegyek most?
Laura
Válasz 2008-04-21 15:10:22
Kedves Laura!

A graipfruit hatással van bizonyos májenzimekre, mely által a méregtelenítési, lebontási, hormon átalakítási folyamatok megváltoznak. Ez egyrészt pozitív, mert a méregtelenítés fokozódik, másrész negatív is lehet, mert bizonyos közti termékek felszaporodnak, amik nem képesek olyan ütemben tovább alakulni.
A kiütések vagy öszefüggésben vannak ezzel vagy nem. Javaslom, hogy hagyja abba most egy időre a graipfruit fogyasztást és nézze meg változik e valami. E mellet bármilyen allergia is felmerül, ezért gondolja végig, hogy mi minden újat evett az utóbbi időben. Válaszát a drgulyas@vitaminsziget.com-ra várom.

Üdvözlettel;
Dr. Gulyás Tamás
Kérdés 2008-04-14 14:11:30
Tisztelt Doktor Úr!

Evés után gyomorgörcseim vannak, nehéznek érzem a gyomrom. Tegnap este már aludni sem tudtam a fájdalomtól. Reggel hányingerrel ébredtem, aztán hánytam. Egyáltalán nem emésztettem meg az ételt, mi lehet a probléma, és mit tegyek?
Tess
Válasz 2008-04-15 12:29:49
Kedves Tess!

Ha ilyen heves tünetei vannak keresse fel háziorvosát, mert ezt interneten nehéz lenne megoldanunk.

Üdvözlettel:

Dr. Gulyás Tamás
Kérdés 2008-04-14 11:30:29
igaz-e hogy a soskafőzelékkel ill.spenóttal fogyasztott főt tojás veszélyes ?
tibor
Válasz 2008-04-15 12:29:01
Kedves Tibor!

Nem igaz.

Üdvözlettel:

Dr. Gulyás Tamás
Kérdés 2008-04-13 15:14:00
Kedves Szakértő!

Babát szeretnénk. Jelenleg Clostilbegyt tablettával próbálkozunk, melynek szedése során sajnos kiderült, hogy a méhnyálkahártya vastagodására kifejtett hatása nem megfelelő, legutóbb a 12. nap környékén kb. 8 mm volt. Olvastam, hogy a méhpempő jótékonyan befolyásolja a tabletta e mellékhatását, így a tabletta és a méhpempő együttes szedése javasolt. Vásároltam is 1 doboz dr.chen patika-féle ginseng royal jelly kapszulát, mely a dobozon szereplő adatok szerint 200 mg/kapszula méhpempőt tartalmaz. Kérdésem az lenne, hogy az általam vásárolt terméket ismeri-e, és ha igen, megbízhatónak találja-e? Egyáltalán mit javasol, melyik készítményt érdemes kipróbálni a bíztató eredmény elérése érdekében? Rengetegeg rosszat hallok ugyanis a drogériákban és gyógynövényboltokban kapható gyógykészítményekről, így most is tartok attól, hogy nem a legmegfelelőbb terméket vásároltam meg.
Válaszát előre is köszönöm,
Üdvözlettel:

annamari
névtelen
Válasz 2008-04-15 12:28:36
Kedves Annamari!
Kérdése nagyon kényes. Nincs információm arról, hogy a méhpempő milyen hatással van bármilyen gyógyszer működésdésére. Más cégek termékeiről pedig értehető módon nem szeretnék véleményt alkotni. Igazából a baj az, hogy az ilyen természetes anyagok hatóanyagtartalma változó, így a 200mg önmagában semmit nem mond, mivel nem hatóanyagra vonatkozik. Kárt nem fog a termékkel okozni, ezt nem is szeretném sugallani. E mellett, ha a méhpempőben bízik (amiben lehet ráció), a javaslatom, hogy vegyen a piacon méhészektől, akik azt a mennyiséget adják, amit kér.

Üdvözlettel:
Dr. Gulyás Tamás
Kérdés 2008-04-11 11:33:56
Kedves Doktor Úr
Köszönöm válaszát,az epekő problémával kapcsolatba írtam Önnek,a természetes gyógymóddal kapcsolatba hova fordulhatok,olvastam a PR1152 Liv-r support valamint a Fitline Omega 3+E vitamin-ról amelynek szedése segithet vagy csak a tűneteket szünteti meg a Doktor Úr mit gondol erről vagy jobb ha vállalom a műtétet?Nagyon köszönöm előre is a segítségét!
Annamária
Válasz 2008-04-15 12:27:47
Kedves Annamária!

A Liv-R support hatóanyagai a májműködést javítják, de nem hiszem, hogy akár ez, akár az omega 3+E vitamin fel tudná oldani a követ.
A műtét mindig egyéni mérlegelés függvénye. A panaszai most mérséklődhetnek, de a kő eltüntetése hosszadalmasabb folyamat lehetne. Azonban ez irányú szereket, diétákat nem ismerek. Nem feltétlen javaslom a műtétet, de kérem más szakemberekkel is egyeztessen!

Üdvözlettel:
Dr. Gulyás Tamás
Kérdés 2008-04-10 15:44:31
Tisztelt Doktor Úr!

Fél éve derült fény a liszt- és élesztő allergiámra. Azóta kissé legyengültem, úgy érzem szükségem lenne vitamin és nyomelem utánpótlásra. Azonban a legtöbb komplex vitamin készítményekben olyan adalékanyagok vannak, melyek lisztérzékenységben nem ajánlottak (maltodextrin, szőlőcukor).
Úgy gondolom a FitLine Basic Bio Plus megfelelő lenne számomra, de a vivőanyagokról nem írnak semmit. Vajon szedhetem?
Tiborcz Ildikó
Válasz 2008-04-15 12:27:27
Kedves Ildikó!

A maltodextrinnek és a szőlőcukornak nincs köze a lisztérzékenységhez, ha ezek is gondot okoznak, inkább valamilyen élesztő típusú gomatúltengése (pl: Candida) is lehet. Én mindenképp javaslom a FitLine Basic Bio Plust, mert ezzel nem csak lúgosít, megfelelő tápanyagokat juttat be, de probiotikumokkal is ellátja a bélrendszerét, amire nagy szüksége van most: Jó baktérium flóra mellett a tünetei is csökkennek majd.
A Fit Line mindig ügyel arra, hogy természetes anyagokat alkalmazzon, a legkevesebb vivőanyag mellett. A pontos összetevőket én sem tudom, de ha felhívja a vitaminsztigetet megnézik Önnek.

Üdvözlettel:
Dr. Gulyás Tamás
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170
Tegye fel kérdését 
Kérdés:
Aláírás:
Az alábbi sorok semmilyen kórt vagy betegséget nem szándékoznak megállapítani, megelőzni, vagy akár kezelni, ugyanakkor szintén nem szolgálnak egészségügyi szakértői tanács helyettesítéséül. Az oldalon leírt vélemények nem orvosi tanácsként értelmezendőek.




www.vitaminsziget.com © 2007-2019 - Minden jog fenntartva

MasterPass