Vitaminsziget Egészségről mindenkinek főoldalra

Éves egészségterv 2016 - Tippek, ötletek! - IV. rész

Januárban még mindenki buzgón sorolja, hogy 2016-ben milyen változásokat eszközöl majd az életében: „Eljárok edzeni!”, „Egészséges ételeket eszek”, „Kevesebbet stresszelek!”, stb.-stb. Ezek a megszokott, hangzatos újévi fogadalmak, melyek többsége sosem valósul meg. Miért? Mert nem vagyunk kellőképpen felkészültek. De idén másképp lesz! Készítettünk ugyanis egy egész éves bombabiztos egészségtervet! 

Ebben a mai rohanó világban nincs időnk semmire és sajnos rossz szokásaink rabjai vagyunk. Holott a vágyott egészséges és kiegyensúlyozott élet azon múlik, hogy a rossz közérzetet, netalántán betegséget okozó, helytelen szokásainkat ki tudjuk-e iktatni az életünkből, és le tudjuk-e cserélni helyes szokásokra. Mi is tudjuk és tapasztaljuk, hogy nagyon nehéz változtatni a berögződött sémákon. De nem lehetetlen! Most ehhez adunk egy egész éves tervet, méghozzá évszakokra bontva.

Éves egészségterv IV. rész: ősz

Az 1. és legfontosabb szabály:

Amit 1 hónapig csinálunk, ahhoz hozzászokunk, amit pedig 1 hónapig nem csinálunk, az általában kiesik a szokásaink köréből.

Mit egyek ősszel?

Az őszi nagy hajrában sokakkal előfordul, hogy nincs elég energiájuk az iskolában/munkahelyen, ez azért is lehet, mert kimarad a tápláló reggeli, pedig ez a nap legfontosabb étkezése. Persze bármilyen reggeli jobb a semminél, de az alacsony glikémiás indexű tűnik a legjobbnak. Gyerekeknek is kitűnő reggeli lehet például valamilyen zöldségkrém! Az sem mindegy, hogy mit eszünk és iszunk lefekvés előtt, ha jól akarunk aludni. Ételek és italok a jobb alvásért c. cikkünkért kattintson ide! >>>

Mire figyeljek ősszel?

Számítógépes munkát végző embereknél a görcsös nyaktáji fájdalom sajnos visszatérő rémálom. Ne hagyjuk, hogy súlyossá váljon, naponta többször végezzünk önmasszázst: masszírozzuk át a nyakat, a vállakat és a karokat is. Ha van rá lehetőségünk, akkor óránként szakítsuk meg a munkát, álljunk fel az asztaltól, végezzünk törzskörzést, nyújtózkodjunk, és közben lélegezzünk mélyeket.

Milyen étrend-kiegészítőket alkalmazzak ősszel?

Újra itt az iskolakezdés, és a közösségben sajnos gyorsan terjednek a vírusok és baktériumok. Az őszi időszakban érdemes erős hatóanyag-tartalmú grapefruitmag cseppet alkalmazni általános gomba-, vírus- és baktériumölő hatása miatt. Hogy agyunk is fitt legyen, fogyasszunk megfelelő arányban omega 6 és omega 3 olajokat, valamint B-vitaminokat, melyek elengedhetetlenek idegrendszerünk megfelelő működéséhez. Az őszi agyturbóról bővebben itt olvashat! >>> Az őszi hajhullás szintén gyakori probléma, ennek elkerülése érdekében érdemes pótolni a B2-vitamint, ami segíti az oxigén-felhasználást a körömben, a hajban és a bőrben egyaránt, valamint a cinket, ami szükséges a kollagének kialakulásához.

A szerkesztő ajánlata:

Grape Vital Grapefruitmag folyékony kivonat (30 ml) 5.060 Ft! Megnézem! >>>

Agyturbó csomag: Stressz B vitamin 100 mg (60 db) + Omega 3 halolaj (90 db) 9.580 Ft helyett 8.815 Ft! Megnézem! >>>

Highland NutriSilk haj, bőr, köröm vitamin (90 db) 7.801 Ft helyett 7.430 Ft! Megnézem! >>>

Kihívás: 1 új szokás plusz

Odafigyelés a bélflórára! A probiotikumok mindennapos fogyasztása kiemelten fontos. Legyen az új kíhívásunk az, hogy minden nap megiszunk egy pohár pre- és probiotikus joghurtporból készült joghurtot, ami egyensúlyban tartja a bélflóránkat. Egy jól működő immunrendszer ugyanis elképzelhetetlen a bélflóra egyensúlya nélkül! Az antibiotikumos kúrák után főleg fontos a probiotikumok fogyasztása, hiszen visszatelepítik a kipusztult bélbaktériumokat a bélrendszerünkbe.

A szerkesztő ajánlata:

 FitLine ALL-IN-1000 Plus pre-probiotikus joghurtpor (60 napi adag) 8.995 Ft! Megnézem! >>>

Kihívás: 1 régi szokás mínusz

Finomított fehér cukor – számoljunk le az örök ellenséggel! Tudniillik cukorbetegséget, anyagcserezavarokat, fogszuvasodást, csontkárosodást, elhízást okozhat, ráadásul 50%-ban felelős a korai öregedésért. Jó-jó, de hogyan csökkentsük? Itt is él a fokozatosság elve: elég, ha hetente párszor a teánkat úgy isszuk meg, hogy nem teszünk bele fehér cukrot, hanem inkább mézet, nyírfacukrot vagy sztíviát; ha ez megvan, akkor apró lépésekkel ahhoz is hozzászoktathatjuk magunkat, hogy ’’üresen’’ isszuk a teát. Könnyebb lesz az átállás, mint hinnénk! Tudta például, hogy a fehér tea fokozza a vitalitást, ráadásul olyan az íze, hogy nem igényel édesítőt?

Tuti tipp őszre!

A nyári tűző napot bizonyára megsínylette a bőrünk és a hajunk is, ezért ősszel érdemes kipróbálgatni a házilag elkészíthető, igen praktikus arcpakolás vagy hajpakolás recepteket. Amíg fenn van a pakolás, hallgassunk zenét vagy olvassunk egy jó könyvet, ami elrepít egy másik világba.

Kató Iringó