Vitaminsziget Egészségről mindenkinek főoldalra

Safe Laser lágylézer - világszabadalom

A Safe Laser 150 SLL készülék magyar fejlesztés: a Bioptron lámpa ötletgazdájának minden eddigi szabadalmát felülmúló találmánya. Minden olyan esetben alkalmazható, mint a Bioptron lámpa, azonban többszörös hatásfokkal bír.

Sokan még nem ismerik a lágylézer technológiát, pedig ha nagy testfelületek gyógyítása a cél, érdemes megfontolni, hogy ne válasszunk-e egy könnyű kis Safe Laser 150 SLL készüléket a nagyméretű, picit nehézkes Bioptron lámpa, a PRO 1-es helyett. A Safe Laser 150 SLL készülékkel nagy felületeket jóval gyorsabban (2-3 perc) lehet kezelni, ráadásul, egy új világszabadalom segítségével már védőszemüveg nélkül is alkalmazható, ellentétben a korábbi, Safe Laser 150 készülékkel, melyhez még kötelező volt.

Lágylézer: magyar világszabadalom

Dr. Mester Endre 50 évvel ezelőtt írta le, hogy „a poláros fény gyógyít”, és az ő kutatásai indították el a fizika és orvoslás találkozásának e máig is fejlődő területét. Ez idő alatt elég jól körülhatárolódtak a polarizált fény, illetve a szűkebb spektrumú, de sokkal nagyobb energiájú lágylézer eszközök alkalmazhatóságának területei.

A lágylézer kezelés teljesen biztonságos. A páciens nem érez hőt, fájdalmat és a kezelésnek nincsenek mellékhatásai. Orvosi klinikákon és magas színvonalú kozmetikai szalonokban évtizedek óta használják kiemelkedő eredményekkel. A lágylézerek kutatása több mint 50 évre tekint vissza: a polarizált fény terápiás alkalmazhatóságát is ezen kutatások melléktermékeként figyelték meg, azaz, a Bioptron lámpa kifejlesztése is a lágylézerek kutatása közben indult el.

Hogyan gyógyít a fény?

A polarizált fény gyógyító ereje az úgynevezett biostimulatív hatásban rejlik. Ezen kívül a terápia fájdalomcsillapító és gyulladáscsökkentő képességgel is rendelkezik, amelyeket külön szoktunk említeni. A biostimulatív hatás azt jelenti, hogy a kezelt felületen meginduló szöveti gyógyulási folyamatok a fény hatására stimulált módon, azaz intenzívebben zajlanak le, ezáltal a gyógyulás felgyorsul.

Ugyanilyen biostimulatív, fájdalomcsillapító és gyulladáscsökkentő hatással bír a nagyobb energiájú lágylézer terápia is, ám ez - mivel segítségével célzottabb és gyorsabb kezelés végezhető - az egyszerű fényterápiánál sokkal hatékonyabb. Herpesz vagy övsömör esetén például a szoftlézer terápia már egy-két nap alatt képes leszárítani a hólyagokat!

Miben különbözik a lágylézer és a polarizált fény?

A lágylézerek olyan 500 mW alatti energiával rendelkező lézereszközök, amelyek még nem (illetve csak hosszabb idő alatt) alkalmasak szövetek vágására, égetésére.

A lézer és az egyszerű polarizált fény közötti lényeges különbség a lézer szűkebb fényspektruma és nagyságrendekkel nagyobb energiája. Emellett a lézer – hullámhosszától függően – meghatározott szöveti mélységbe juttatható, ezáltal használatával célzott kezelésre van lehetőség.

Míg a polarizált fénysugár a fény nagyobb spektrumát fedi le, a lézer csak a kibocsátó anyagra jellemző hullámhosszú fényformát adja le, specifikus gyógyító hatása így sokkal koncentráltabb. A két folyamatot úgy lehetne legkönnyebben összehasonlítani, hogy a lágylézer eszköz egy profi távcsöves puska, ami 500 méterről is célba talál, a polarizált fényterápiás eszköz pedig egy géppuska, ami sokfelé szór.

Miért jobb a lágylézer (Safe Laser 150 SLL) a polarizált fénynél (Bioptron lámpa)?

A lágylézer a következő területeken bizonyult hatékonynak:

Biztonságos lézerfény technológia

A Safe Laser 150 SLL elődje, a Safe Laser 150 készülék használatakor kötelező volt a védőszemüveg használata és egy speciális tanfolyam elvégzése, mivel a lézerek – koncentráltabb energiájuknál fogva – nem szakszerű használat esetén veszélyesek lehetnek, a nagyobb, 100-200mW feletti energia ugyanis már képes égést okozni például a retinán (látóideghártya).

Az új generációs Safe Laser 150 SLL használata viszont egy új magyar szabadalomnak (SLL – safe laser light = biztonságos lézerfény) köszönhetően már nem kötődik tanfolyamhoz és a lézerszemüveg viseléséhez, mivel maximálisan biztonságos laikusok számára is.

Az így előállított lézerfény egy viszonylag nagy szórófelületről lép ki, nagy széttartása van, így a szemlencse nem tudja kis fényfoltra fókuszálni, ezért az ideghártyán és a látóidegeken nem okoz sérülést. Hatása egyenértékű egy 100 Wattos izzóba történő belenézéssel.

A szembe továbbra sem javasolt belevilágítani vele, de a fejlesztők új szabadalmának köszönhetően az eszközben alkalmazott technológia biztonságosan kivédi a lézerbaleseteket. Bővebben a Safe Laser 150 SLL lágylézer terápiás készülékről >>

Gyakran feltett kérdések a Safe Laser SLL készülékről >>

Dr. Gulyás Tamás